بیانیه‌ی انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) پیرامون بازگشایی مدارس

 

🔺 بازگشایی مدارس بدون توجه به خطرات پیش‌روی آن بازی با جان دانش‌آموزان، اولیای آنان و معلمان است.

در حالی به سوی بازگشایی مدارس می‌رویم که هنوز مسئولین وزارت آموزش و پرورش به تصمیم نهایی و قاطع نرسیده و هر از گاهی مطالبی ضد و نقیض را بیان می‌کنند که نشان از دستپاچگی و بی برنامگی آنان دارد.
مسئولان برای بازگشایی مدارس سه وضعیت (سفید، زرد و قرمز) را در نظر گرفته‌اند اما خود آنان هیچ درک و شناختی از وضعیت سه‌گانه ندارند و آمار و ارقامی که نشان دهنده‌ی وضعیت سه‌گانه‌ی مطرح شده باشد در دست ندارند و سازوکار مناسبی را برای آن در نظر نگرفته‌اند، امکانات مناسب بهداشتی و ایمنی در مدارس تأمین نشده و حتی مدارس بودجه و سرانه‌ای برای تهیه‌ی جزئی‌ترین مواد بهداشتی را ندارند.
جناب وزیر برای شما که چندان با تدریس و کلاس درس سروکار نداشته‌اید و در کل با آموزش و پرورش بیگانه‌ای و آگاهی چندانی از ٱموزش و پرورش ندارید اتخاذ چنین تصمیماتی جای ایراد نیست!! اما مشاوران و معاونان جنابعالی که به اصطلاح فرهنگی هستند و از دل آموزش و پرورش بیرون آمده‌اند چرا این‌چنین دستپاچه شده‌اند و نمی‌توانند در اجرای تصمیمات به شما کمک کنند!!
جناب وزیر بازگشایی مدارس بدون تأمین امکانات اولیه بهداشتی و فضای مناسب بهداشتی، مهیا کردن شرایط مرگ دانش‌آموزان و معلمان است و مسئولیت آن متوجه مسئولان وزارتخانه می‌گردد.
جناب وزیر وقتی رئیس جمهور در مجلس حاضر نمی‌شود و زنگ مدارس را به صورت مجازی اجرا می‌کند و سازمان نظام پزشکی از ستاد مبارزه با کرونا ویروس درخواست عدم بازگشایی مدارس را دارد نشان از وضعیت خطرناک دارد و در چنین وضعیتی شما چگونه با قاطعیت اعلام می‌کنید ۱۵ شهریورماه همه مدارس در همه مقاطع و همه مناطق کشور بازخواهند شد!!
صدور بخشنامه برای بازگشایی مدارس در این شرایط نشان‌دهنده‌ی این است کسانی که در وزارت‌خانه تصمیم می‌گیرند افرادی ناآگاه به مسائل آموزش و پرورش و بدون تجربه هستند و توان تحلیل شرایط جامعه را ندارد و عجولانه و ناآگاهانه چنین تصمیمی را گرفته‌اند، که ضربه‌ی سنگینی را بر پیکره‌ی آموزش و پرورش خواهد زد؛ دور از عقل و منطق است که شما برای میلیون‌ها مخاطب خود کوچک‌ترین حق و احترامی قایل نباشید و با چنین تصمیماتی زندگی مردم را آشفته کنید.
انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) بازگشایی مدارس در این شرایط را مناسب ندانسته و آن را خطری جدی برای دانش‌آموزان و معلمان و مردم می‌داند و به مسئولان آموزش و پرورش تذکر می‌دهد که دست از لجبازی و بی برنامگی برداشته و تصمیمی عاقلانه را که منافع عموم شهروندان را در برداشته باشد اتخاذ نمایند و هرگونه خسارت جانی و مالی برای دانش‌آموزان، اولیای آنان و معلمان متوجه مسئولان وزارت آموزش و پرورش است و باید پاسخگو باشند.

انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹

منبع :  http://t.me/anjomansaqezwzewie

1 thought on “بیانیه‌ی انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) پیرامون بازگشایی مدارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.