بیانیه‌ی انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) پیرامون بازگشایی مدارس

 

🔺 بازگشایی مدارس بدون توجه به خطرات پیش‌روی آن بازی با جان دانش‌آموزان، اولیای آنان و معلمان است.

در حالی به سوی بازگشایی مدارس می‌رویم که هنوز مسئولین وزارت آموزش و پرورش به تصمیم نهایی و قاطع نرسیده و هر از گاهی مطالبی ضد و نقیض را بیان می‌کنند که نشان از دستپاچگی و بی برنامگی آنان دارد.
مسئولان برای بازگشایی مدارس سه وضعیت (سفید، زرد و قرمز) را در نظر گرفته‌اند اما خود آنان هیچ درک و شناختی از وضعیت سه‌گانه ندارند و آمار و ارقامی که نشان دهنده‌ی وضعیت سه‌گانه‌ی مطرح شده باشد در دست ندارند و سازوکار مناسبی را برای آن در نظر نگرفته‌اند، امکانات مناسب بهداشتی و ایمنی در مدارس تأمین نشده و حتی مدارس بودجه و سرانه‌ای برای تهیه‌ی جزئی‌ترین مواد بهداشتی را ندارند.
جناب وزیر برای شما که چندان با تدریس و کلاس درس سروکار نداشته‌اید و در کل با آموزش و پرورش بیگانه‌ای و آگاهی چندانی از ٱموزش و پرورش ندارید اتخاذ چنین تصمیماتی جای ایراد نیست!! اما مشاوران و معاونان جنابعالی که به اصطلاح فرهنگی هستند و از دل آموزش و پرورش بیرون آمده‌اند چرا این‌چنین دستپاچه شده‌اند و نمی‌توانند در اجرای تصمیمات به شما کمک کنند!!
جناب وزیر بازگشایی مدارس بدون تأمین امکانات اولیه بهداشتی و فضای مناسب بهداشتی، مهیا کردن شرایط مرگ دانش‌آموزان و معلمان است و مسئولیت آن متوجه مسئولان وزارتخانه می‌گردد.
جناب وزیر وقتی رئیس جمهور در مجلس حاضر نمی‌شود و زنگ مدارس را به صورت مجازی اجرا می‌کند و سازمان نظام پزشکی از ستاد مبارزه با کرونا ویروس درخواست عدم بازگشایی مدارس را دارد نشان از وضعیت خطرناک دارد و در چنین وضعیتی شما چگونه با قاطعیت اعلام می‌کنید ۱۵ شهریورماه همه مدارس در همه مقاطع و همه مناطق کشور بازخواهند شد!!
صدور بخشنامه برای بازگشایی مدارس در این شرایط نشان‌دهنده‌ی این است کسانی که در وزارت‌خانه تصمیم می‌گیرند افرادی ناآگاه به مسائل آموزش و پرورش و بدون تجربه هستند و توان تحلیل شرایط جامعه را ندارد و عجولانه و ناآگاهانه چنین تصمیمی را گرفته‌اند، که ضربه‌ی سنگینی را بر پیکره‌ی آموزش و پرورش خواهد زد؛ دور از عقل و منطق است که شما برای میلیون‌ها مخاطب خود کوچک‌ترین حق و احترامی قایل نباشید و با چنین تصمیماتی زندگی مردم را آشفته کنید.
انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) بازگشایی مدارس در این شرایط را مناسب ندانسته و آن را خطری جدی برای دانش‌آموزان و معلمان و مردم می‌داند و به مسئولان آموزش و پرورش تذکر می‌دهد که دست از لجبازی و بی برنامگی برداشته و تصمیمی عاقلانه را که منافع عموم شهروندان را در برداشته باشد اتخاذ نمایند و هرگونه خسارت جانی و مالی برای دانش‌آموزان، اولیای آنان و معلمان متوجه مسئولان وزارت آموزش و پرورش است و باید پاسخگو باشند.

انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹

منبع :  http://t.me/anjomansaqezwzewie

348 thoughts on “بیانیه‌ی انجمن صنفی معلمان کردستان (سقز و زیویه) پیرامون بازگشایی مدارس

  1. golf-memberships.com

    Was zieht zieht Menschen so erheblich wie es
    betrifft bis es ist der Tatsache sie sind in der Lage, verdienen Verlieren if haben ein Lots von Taktik nicht zu erwähnen,,
    vielen wenig fortune.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.