🔴 صدور حکم انفصال دایم از مشاغل دولتی برای #عزیز_قاسم_زاده خواننده و فعال صنفی معلمان

🔸هیات بدوی رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش و پرورش استان #گیلان که پیشتر در تاریخ هفتم تیر برای عزیز قاسم‌زاده لیاسی ۲۵ بند اتهاماتی را در زندان لاکان ابلاغ کرده بود که بعضا از اساس کذب بوده و در برخی از آن تاریخ‌ها حتی تجمعی برگزار نشده بود، رای خصمانه خود مبنی بر اعمال شدیدترین نوع مجازات یعنی انفصال دائم از تمام خدمات دولتی نسبت به این معلم و خواننده موسیقی اصیل ایرانی با بیش از ۲۵ سال سابقه خدمت، ابلاغ کرد.

🔸عدم تناسب رای صادره حتی با همان اتهامات کذب انتسابی کاملاً مشهود است. این حکم ظالمانه و خصمانه  ویرانگر به بنیاد اصول قانونی و اخلاقی است. در کمال تأسف این هیات در دلایل صدور این رای غیر قانونی مجدداً در چند جا به خواندن آوازهایی «مضامین انحرافی» در جمع معلمان تاکید ورزیده است.
تاسف آور است که این هیئت حتی پا را از احکام ظالمانه‌ی اخراج از دستگاه متبوع (آموزش و پرورش) فراتر نهاده و حکم شدیدتر یعنی انفصال خدمت از تمام دستگاه‌های دولتی را برای این معلم باسابقه صادر کرده است.

🔸یکی از اقدامات خصمانه در صدور این رای اشاره این هیئت به محکومیت اداری عزیز قاسم‌زاده در سال ۹۵ به تبعید یک ساله تغییر محل جغرافیایی از #انزلی به #رودبار است؛ در حالی که در رای تجدید نظر این حکم شکسته شد و رای بدوی ابطال شده بود. یا در حالی که زمان صدور رای اخیر ۲۸ مرداد ذکر شده، در این تاریخ علاوه بر تعطیلی مدارس، آقای قاسم‌زاده در مرخصی استعلاجی به‌سر می‌برد، اما این هیات عنوان کرده او «در زمان صدور این رای در حالت استخدامی عدم اشتغال (غیبت ناشی از حبس) بوده!
این هیات در دلایل صدور رای خصمانه‌ی خود یعنی انفصال دائم از تمام خدمات دولتی، نوشته است: «نامبرده به بهانه اعتراض صنفی فرهنگیان اقداماتی خارج از هدف و خواسته فرهنگیان مرتکب گردیده، که رضایت دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در آن نهفته است و تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برای هیات محرز گردید»؛ «با رعایت ماده ۲۱ آیین نامه اجرایی و آثار سو اداری و اجتماعی آن و ضرر و زبان مادی و معنوی وارده به دستگاه و دانش آموزان و سو استفاده معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی از اعمال و رفتار متهم، ایجاد هزینه برای آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت، نقش پررنگ مشارالیه در تحریک جامعه فرهنگیان جهت نافرمانی مدنی، همصدایی با دشمنان قسم خورده ملت ایران و توجه به یک فقره سابقه محکومیت اداری به شرح شماره ۵۱ مورخ ۹۵/۱/۲۸ و مضافاً به اینکه مشارالیه با پافشاری و اصرار در اشتباهات و تخلفات عدیده خویش مسبب تشویش اذهان عمومی گردیده، به شرح مندرج در صدر گردش کار، به اتفاق آرا اقدام به صدور رای می‌نماید.»

🔸 #شورای_هماهنگی_تشکلهای_صنفی_فرهنگیان_ایران ضمن محکوم کردن این رای غیر حقوقی، ظالمانه و مغرضانه، انتظار دارد با تغییر رویه‌های معلم ستیزانه‌ی موجود به محکومیت‌های گسترده‌ی اخیر آموزش و پرورش استان‌ها و همراهی وزارتخانه علیه کنشگران صنفی پایان داده شود.

https://bit.ly/AzizGhasemzadeh_29-08_verdict

#ما_خاموش_شدنی_نیستیم
#زن_زیویش_أزأیي

🔹🔹🔹
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

🔹نشانی کانال تلگرامی شورا:
🆔 @kashowra

🔹نشانی ارتباط با کانال:
🆔 @kashowranews

2 thoughts on “🔴 صدور حکم انفصال دایم از مشاغل دولتی برای #عزیز_قاسم_زاده خواننده و فعال صنفی معلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *