🔴حکم اخراج برای فعال صنفی صادق و شجاع #سارا_سیاهپور

🔸هیات تخلفات آموزش پرورش استان البرز، با صدور حکمی ظالمانه و غیرقانونی #سارا_سیاه‌پور، معلم شجاع و خوشنام البرز را از کار اخراج کرد.

📌 اتهامات وارده به خانم سیاه‌پور در برگه رای قابل پژوهش حکم اخراج این فعال صنفی

_فعالیت صنفی و مطالبه‌گری قانونی
_شرکت در تجمعات و تحصنات قانونی معلمان
_شرکت در کمپین #زن_زندگی_آزادی و
حمایت از آن
_استفاده از استیکر بنیاگذار جمهوری اسلامی (طوری نکنید که طوری شود که مردم فکر کنند طوری شده است)
_تشکیل گروه غیرهمکاری در مدرسه به نام “خوشگلا” در فضای مجازی (اعضا ۱۴ نفر همکار خانم که همگی معلم و در مدرسه محل تدریس ایشان هستند) قید شده است.

🔸حراست‌ها و هیات تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش خصوصا در یک سال اخیر عملا به بازوی اجرایی نیروهای امنیتی تبدیل شده‌اند و با پرونده‌سازی‌های بی‌پایه تمام تلاش خود را معطوف سرکوب اعتراضات جامعه معلمان کرده‌اند.

🔸خانم سیاه‌پور که ۱۷ سال به‌عنوان معاون آموزشی در مقاطع مختلف فعالیت داشته است، بعنوان یکی از صدها فعال صنفی صرفا در پی احقاق حقوق صنفی خود بوده است که با چنین حکم بی‌شرمانه‌ای مواجه شده است. علاوه بر مجراهای قانونی، فعالیت سندیکایی در قانون اساسی حکومت ایران بعنوان یکی از اعضای هیات مدیره سازمان جهانی کار متعهد به اجرای مقاوله‌نامه‌هایست که فعالیت صنفی و تشکیلاتی از بدیهیات آن است و جالب آنست عضو هیات مدیره سازمان جهانی کار خود از سرکوب‌گرترین حکومت‌ها در زمینه تشکل‌یابی و فعالیت‌های تشکیلاتی است.

🔸شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکوم کردن این حکم ظالمانه و اعلام حمایت قاطع از خانم سارا سیاه‌پور و دیگر فعالین صنفی، به آمرین و عاملین چنین احکامی هشدار می‌دهد که صدور این احکام نه تنها مانع مطالبه‌گری معلمان نخواهد شد بلکه این سرکوب‌ها خشم نهفته معلمان را شعله‌ورتر از هر زمانی خواهد کرد.

#ما_خاموش_شدنی_نیستیم
#ژن_ژیان_ئازادی

https://bit.ly/3EcG2vB
🔹🔹🔹

لطفا عضو کانال شورا شوید و کانال را به دانش‌آموزان، اولیا و همکاران معرفی نمایید 👇👇👇

🆔 @kashowra

دریافت اخبار از طریق آیدی زیر 👇👇👇

@kashowranews

3 thoughts on “🔴حکم اخراج برای فعال صنفی صادق و شجاع #سارا_سیاهپور

  1. temp mail

    Although I believe every thought you have for your post is excellent and will undoubtedly be successful, the postings are too brief for new readers. Maybe you could extend them a little bit the next time? I’m grateful for the post.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *