گزارشی از سرکوب تجمع اعتراضی معلمان دیواندره در اعتراض به وضعیت نامعلوم چهار معلم دربند؛ #هیوا_قریشی، #امید_شاه_محمدی، #کاوه_محمدزاده، و #پرویز_احسنی

انجمن صنفی معلمان کردستان-دیواندره بعد از اعلام موافقت حدود صدوپنجاه نفر از معلمان شهر دیواندره در ضرورت و‌ شرکت در تجمع اعتراضی، اعلام تجمع حمایتی از معلمان زندانی این شهر نمود و فراخوان برگزاری تجمع داد.

با اعلام فراخوان برگزاری تجمع، نهادهای امنیتی شروع به تهدید به معلمان هشدار داده بودند که در صورت برگزاری تجمع دست به سرکوب و دستگیری خواهند زد. از ابتدای صبح روز برگزاری تجمع، سه‎شنبه ۴ مرداد، فضای اطراف آموزش و پرورش و خیابان‎ها و کوچه‎های منتهی به این اداره کاملا امنیتی بود. حضور پرشمار نیروهای امنیتی و ضد‌شورش در معابر ورود به خیابان آموزش‎پرورش از هرگونه تجمعی حتی در حد دونفره جلوگیری می‎کردند و با برخورد خشن فیزیکی و الفاظ رکیک و توهین آمیز اقدام به پراکنده کردن فرهنگیان و خانواده های افراد زندانی اعم از پدر و مادر پیر آنها کردند.

تعدادی از معلمان توانستند با رئیس اداره آموزش و پرورش دیداری داشتند که در این دیدار رئیس آموزش و پرورش با ترس و نگرانی معلمان را از برگزاری این تجمع برحذر داشت.

تعدادی از معلمان طی بحث و تبادل‎نظرهایی که باهم داشتند برگزاری تجمع را در صورت داشتن پیامدهایی چون دستگیری تعداد بیشتری از معلمان به بحث گذاشتند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که نباید با دستگیری و زندانی شدن تعداد بیشتری از همکاران باعث تضعیف روحیه همکاران و مردم دیواندره شد.

معلمانی که به منظور حل مسئله از طریق مذاکره مسالمت آمیز با ریاست اداره دیدار داشته بودند هنگام خروج از ساختمان اداره با توهین و تهدید ماموران نیروی انتظامی مواجه شدند و در نتیجه واکنش معلمان و اعتراض آنان به این برخوردها با ضرب زور سه نفر از همکاران فرهنگی به اسامی:
#محی_الدین_کریمیان، #اسعد_علوی و #کورش_بابامرادی را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

طنز تلخ داستان اینجاست که رئیس کلانتری دیواندره به اسم “کرجی” از طریق دادستان شهر به معلمان اعلام کرده که باید بخاطر واکنششان نسبت به برخورد ماموران نیروی انتظامی معذرت خواهی کنند؛ و این در حالیست که این نیروی انتظامی و امنیتی شهر بود که معلمان و اعتراضشان به دستگیری فعالین صنفی را مورد تحقیر و اهانت قرار داده بودند و معلوم است که آنکه باید معذرت خواهی کند کیست؟

مردم و دانش آموزان و فرهنگیان شهر دیواندره از این قضایا مطلع شده اند و با نگرانی مسائل را دنبال میکردند.

انجمن صنفی معلمان کردستان-دیواندره

2 thoughts on “گزارشی از سرکوب تجمع اعتراضی معلمان دیواندره در اعتراض به وضعیت نامعلوم چهار معلم دربند؛ #هیوا_قریشی، #امید_شاه_محمدی، #کاوه_محمدزاده، و #پرویز_احسنی

  1. Pingback: มวยพักยก

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *