گزارشی از آخرین وضعیت #معلمان و #کارگران زندانی

روز دهم اردیبهشت ۱۴۰۱، دهها معلم و فعال صنفی از جمله #رسول_بداقی، #جعفر_ابراهیمی و #محمد_حبیبی بازداشت شدند و تاکنون به صورت غیرقانونی در بازداشت به سر می برند .
این فعالان صنفی در حالی وارد ماه پنجم دوران بازداشت موقت شده‌اند، که #رسول_بداقی همچنان در بند امنیتی ۲۰۹ اطلاعات است، #جعفر_ابراهیمی با وجود ابتلا به بیماری صعب العلاج دستگاه گوارش و تشدید آن در زندان، همچنان بدون رسیدگی پزشکی در حبس است و ادامه ی بازداشت #محمد_حبیبی هر ماه بدون ادله قانونی و مستند تمدید می گردد.
از سوی دیگر به دنبال دستگیری معلمان، تعدادی از فعالان کارگری و مدنی نیز باز داشت شدند که هدف از این بازداشت‌ها سناریوسازی علیه معلمان و کارگران بود. در همین راستا تاکنون #رضا_شهابی، #حسن_سعیدی و #کیوان_مهتدی مانند معلمان در بازداشت موقت به سر می‌برند.
قوه قضاییه در حالی معلمان و کارگران را به خاطر مطالبه‌گری‌شان در حبس نگه داشته است و آنان را آزاد نمی‌کند که زندانیان فاسد و چپاولگری مانند #اکبر_طبری را بی سر و صدا مورد عفو قرار داده و از زندان آزاد کرده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن اعتراض به دادرسی ناعادلانه و محکوم کردن بازداشت معلمان و کارگران، خواستار آزادی بی قید و شرط معلمان و کارگران زندانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.