کاش وزیر آموزش‌وپرورش ایران، وزیر معلمان هم بود! ✍️ مزبان حبیبی

🔸در سیستم‌های آموزشی در دنیا، به‌ویژه کشورهای توسعه‌یافته، معلم وظایف آموزشی مشخص و تکالیف تربیتی معین شده‌ای در قانون، فرهنگ و دایره اخلاق پذیرفته شده در آن جامعه دارد؛ به‌همین دلیل است که تاثیر معلمان تقریبا در هر حوزه‌ای کاملا مشهود است. برای انجام این تکالیف توسط معلم، نیاز است که اندیشه او را از مشغول بودن به مسائل معیشتی آزاد کنیم؛ به همین دلیل وظیفه دفاع از معیشت آنان و همچنین مهیا نمودن شرایط فیزیکی مدارس، بر عهده وزارت آموزش‌وپرورش شده و وزیر است. معمولا وزیر آموزش‌وپرورش در کشورهای توسعه‌یافته، یکی از موثرترین، باسوادترین و اندیشه‌ورزترین عضو کابینه است معلمان و دانش‌آموزان هیچ دغدغه‌ای برای تضییع حقوق خود ندارند.

🔸در ایران، به نظر می‌رسد که شرایط ظاهراً برخلاف این رویه مرسوم است و وزیر آموزش‌وپرورش، اصلی‌ترین وظیفه خود را دفاع از دولت و تحقیر هر روزه معلمان می‌داند.

🔸جناب آقای نوری، شما وزیر آموزش‌وپرورش جمهوری اسلامی ایران هستید و اگر فراموش کرده‌اید یادآوری می‌شود که معلمان هم بخشی از پرسنل دستگاه تحت امر شما هستند، چرا هیچ حرکت مثبتی در حمایت از تضییع حقوق این اقشار از شما دیده نمی‌شود؟

🔸چرا توهین کنندگان به حریم معلمان و سیستم آموزشی کشور، از نزدیکان وزیر آموزش‌وپرورش هستند؟

🔸به نظر می‌رسد که وزیر برای مان

دن در وزارت، کلیه امور وزارت‌خانه را واگذار کرده و خود به تبلیغ رییس دولت مشغول هستند!، ادامه این روند نه به صلاح شماست و نه برای سیستم آموزشی کشور خوشایند است.

🔸ظاهراً در هیئت دولت، کسی وزیر معلمان نیست و خود باید امورات اولیه حقوقی و معیشتی خویش را در دولت و مجلس دنبال کنند. اگر صدای معلمان توسط وزیر آموزش‌وپرورش در دولت و مجلس شنیده می‌شد، لزومی نداشت که معلمان این‌همه با دولت و مجلس ارتباط مستقیم داشته و وقت نمایندگان ضایع شود.

🔸چنان امورات معلمان را به خودشان واگذاشته‌اید که تقریبا همه معلمان، شماره تمام نمایندگان مجلس قبل و فعلی را در گوشی خود ذخیره دارند!

🔸این موارد مختص این دولت هم نیست، دولت قبل هم تقریبا همین‌گونه بود، امید داشتیم که با آمدن دولت جدید، لااقل در اجرای زمان رتبه‌بندی، مانند دولت قبل دروغ نگویند.

🔸چرا معلمان باید شماره‌های سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی را در گوشی خود داشته باشند اگر وزارتخانه را مدافع حقوق خود می‌دانستند؟!

🔸هر روز، یک نفر در یک جلسه خصوصی یا عمومی، تریبون را در اختیار گرفته و بر عِرض و آبروی معلمان می‌تازد.

🔸چنان از رتبه‌بندی معلمان می‌گویند که مردم باورشان شده قرار است حقوق معلم، چند برابر شود، در حالی‌که اجرای رتبه‌بندی تکلیف دولت و مجلس بوده . اکنون با ۱۳ سال تاخیر، هنوز هم اجرا نشده است، چرا اجازه می‌دهید این‌چنین با آبروی سیستم آموزشی کشور بازی شود؟

🔸یا تحریک کنندگان احساسات معلمان را توبیخ کنید یا در غیر این‌صورت، اجازه دهید شما را آمر اصلیِ این اعمال بدانیم:
۱. فایل صوتی تهدید معلمان توسط مدیرکل حوزه وزارتی.
۲. فایل منتسب به جلسه توجیهی ارزیابان.
۳. سخنان جسته و گریخته برخی از مدیران کل استانی.
۴. تاخیر در ارسال شیوه‌نامه و بخشنامه مرتبط با آن.

🔸ظاهراً یک خط فکری خاص در وزارت آموزش‌وپرورش و کاملا تعمدی، با توهین‌های مکرر، مصاحبه‌های ضد عدالت آموزشی، اعلام اخبار کذب در مورد حقوق معلمان و بی‌توجهی آشکار به افکار عمومی آنان، قصد کشاندن معلمان به خیابان‌ را دارند. چه بسا این گعده، اهدافی غیرآموزشی و حتی فراتر از قانون داشته‌باشند.

🔸این هشدار را جدی بگیرید که به دلیل نارضایتی شدید معلمان از وعده‌های ناصحیح مکرر شما و معاونین وزارت، هم‌چنین تاخیر چندین باره در مورد صدور احکام رتبه‌بندی، مصاحبه‌های کذب از طرف وابستگان وزارت و مشکلات شدید معیشتی، معلمان را مستعد اعتراضات مجدد نموده‌است و ادامه این شرایط را غیرقابل تحمل کرده‌است و لذا تغییر شرایط موجود خواسته بسیاری از آنان است.

پانزدهم شهریور هزاروچهارصدویک

#انجمن_صنفی_معلمان_فارس

3 thoughts on “کاش وزیر آموزش‌وپرورش ایران، وزیر معلمان هم بود! ✍️ مزبان حبیبی

  1. marizonilogert

    Only wanna tell that this is extremely helpful, Thanks for taking your time to write this.

    Reply
  2. SLOTXO

    Knowing the full information or details of each SLOTXO game before actually betting gives players a chance to win the game. Slotxo’s website has a free trial mode, allowing players to challenge themselves to try out all the more games. It’s easy and quick to understand the game before you actually bet. This will also help with the profitability of the game. Because players will be able to play virtually, they will know what kind of betting conditions each game has. This is certainly a benefit that will help make the profit even greater.

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *