هشدار- خبر فوری درباره وضعیت وخیم جسمی #شعبان_محمدی و احتمال اعتصاب غذا توسط این فعال صنفی معلمان

#شعبان_محمدی معلم زندانی که با سناریوسازی نیروهای امنیتی، از سه ماه پیش دستگیر و در سلول های چند نفره‎ی‎ بند 209 زندان محبوس است، طی تماسی که با همسر خود داشته، از بحرانی بودن وضعیت جسمی خود خبر داده است. بر اساس گفته‌های همسر این عضو کانون صنفی معلمان مریوان٬ شعبان محمدی از وضعیت وخیم دستگاه گوارش٬ روده و کلیه‌های خود خبر داده است و گفته است که لازم است تا در اسرع وقت تحت درمان مناسب قرار بگیرد. شعبان محمدی اعلام کرده‌ است که به داروهای تخصصی خود دسترسی ندارد و علیرغم تذکر آقای محمدی، داروهای جدیدی برای ایشان تجویز کرده که حال او را وخیم‌تر نموده‌است. به همین دلیل، علاوه بر وخامت حال جسمی، بینایی شعبان نیز تحت تاثیر قرار گرفته و از این بابت در وضعیت وخیمی به سر می‌برد. همچنین آقای محمدی گفته است که حبس طولانی مدت و شکنجه‌های روانی در سلول‌های انفرادی باعث شده است تا حافظه او دچار مشکلات جدی شود و در حال حاضر در معرض بیماری فراموشی قرار گرفته است.

همچنین آقای محمدی اعلام نموده که در صورت عدم رسیدگی مناسب به شرایط جسمی او و نیز ادامه‎ی این روند غیرقانونی بازداشت ایشان، از روز شنبه 15 مرداد، دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد. از آنجا که این فعال صنفی نیاز حیاتی به دارو دارد، این نحوه از اعتصاب غذا در زمانی کوتاه بسیار خطر آفرین می شود. این خبر موجب نگرانی شدید خانواده و خیل عظیمی از دوستان و همکاران و کنشگران صنفی این فعال صنفی گشته است

شعبان محمدی یکی از نمایندگان مطالبات برحق معلمان ایران است و ادامه بازداشت غیرقانونی و غیر انسانی علیه او و دیگر کنشگران صنفی محکوم است. ما قویا خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط شعبان محمدی و سایر معلمان و کارگران بازداشتی هستیم و تا آزادی همه این عزیزان دست از تلاش و مبارزه برنخواهیم داشت..

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت این معلم زندانی، مسئولیت هرگونه مشکل برای ایشان را متوجه قوه قضاییه و مسئولان زندان می‌داند‌. این شورا ضمن تاکید بر رعایت حقوق متهم توسط قوه‌قضاییه، از مسئولان می‌خواهد دادگاه این فعال صنفی و بقیه معلمان زندانی را به صورت علنی و با حضور هیات منصفه برگزار نماید تا راستی و درست‌کرداری همکاران ما، برای عموم مردم ایران، مسجل شود.

3 thoughts on “هشدار- خبر فوری درباره وضعیت وخیم جسمی #شعبان_محمدی و احتمال اعتصاب غذا توسط این فعال صنفی معلمان

  1. totosite

    I’ve been looking for photos and articles on this topic over the past few days due to a school assignment, totosite and I’m really happy to find a post with the material I was looking for! I bookmark and will come often! Thanks 😀

    Reply
  2. Pingback: site

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *