نامه ی اتحاديه ی دانشگاه ها و كالج هاى انگليس به مقامات ايران درمحکومیت بازداشت فعالین صنفی معلمان به دلیل برگزاری تجمعات مسالمت آمیز

عالیجناب، آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران
۲۲ ژئن ۲۰۲۲
موضوع: معلمان ایرانی زندانی را آزاد کنید
عالیجناب
من از طرف اتحادیه دانشگاه ها و کالج های انگلیس (UCU) برای شما می نویسم تا دستگیری اخیر ده­ها معلم عضو کانون های صنفی و شورای هماهنگی تشکل­های صنفی فرهنگیان ایران را به دلیل انجام فعالیت های مسالمت­آمیز تحت پوشش قوانین بین المللی، محکوم می­کنم. ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها هستیم.
معلمان ایرانی سال­هاست که مطالبات برحق خود را برای شرایط مناسب کار و به رسمیت شناختن حقوق و آزادی های بنیادین به عنوان کارگر و شهروند فریاد می زنند.
تشکل­یابی و حق تجمع مسالمت­آمیز بخشی از حقوق بنیادین همه جوامع است. دستگیری و بازداشت فعالان اتحادیه‌ای که از این حقوق استفاده می‌کنند، سوء استفاده آشکار از قدرت و نقض کنوانسیون ۸۷ سازمان بین‌المللی کار درباره آزادی تشکل‌ها و حمایت از حق تشکل و کنوانسیون ۹۸ درباره حق سازماندهی و قراردادهای جمعی است. حکومت ایران باید مطالبات قانونی مردمی را از طریق گفتگو و دیپلماسی حل کند نه از طریق سرکوب.
در روز اول ماه مه ، روزی که قرار است کارگران در سراسر جهان جشن بگیرند، ده‌ها معلم به‌طور غیرقانونی در شهرهای مختلف دستگیر شدند و این دستگیریها همچنان ادامه دارد. در ۱۶ ژوئن، مقامات ایران مجدداً تجمعات مسالمت آمیز معلمان را سرکوب کرده و تعداد زیادی معلم را دستگیر کرده­اند.
اتحادیه دانشگاه­ها و کالج­ های انگلیس (UCU) به ویژه نگران دستگیر شدگان و بازداشتی­های اخیر بسیاری از نمایندگان تشکل­های صنفی فرهنگیان در سراسر کشور است. اینها معلمانی متعهد به آموزش و رفاه دانش آموزان و نسل آینده ایرانیان هستند. اسامی دستگیر شدگان شامل جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی، اسکندر لطفی، رسول بداغی، اصغر امیرزادگان، محمد عالیشوندی، محمدعلی زحمتکش، عبدالرزاق امیری، مهرداد یغمایی، حمید عباسی، غلامرضا غلامی‌کندازی، هادی صادق­زاده ایرج رهنما، مجید کریمی، مسعود فرهیخته، ایرج انصاری، وحید گودرزی، صلاح آزادی، شعبان محمدی و مسعود نیکخواه می باشد.
ما همچنین به درخواست مکرر اتحادیه‌های آموزش و پرورش در سراسر جهان برای آزادی اسماعیل عبدی، دبیرسابق کانون صنفی معلمان تهران که با اتهامات ساختگی تا سال 1392  محکوم به زندان شد، می‌پیوندیم. حبس طولانی مدت و بدرفتاری با وی در بازداشت به شدت بر سلامت او و خانواده اش تأثیر گذاشته است.
اتحادیه دانشگاه ها و کالج های انگلیس (UCU) از دولت ایران می خواهد:
  • همه معلمان زندانی به ویژه اسماعیل عبدی را بی قید و شرط آزاد کند
  • که اتهامات فعالان کانون­های صنفی و شورای هماهنگی تشکل­های فرهنگیان ایرانی بازداشت شده را به دلیل مطالبات صنفی بی قید و شرط آزاد کرده و اتهامات آنان را مختومه اعلام کند.
  • که به حقوق و آزادی های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش احترام گذاشته و فعالیت­های صنفی معلمان را امنیتی نکرده و در فعالیت­های آنها مداخله نکند.
  • با نمایندگان تشکل­های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش خط و مشی گفتگو را در موضوعات مربوط به تعیین آموزشی و معلمان نهادینه کند.
  • حقوق و حریم خصوصی اعضای خانواده زندانیان و تامین امنیت و رفاه آنان را به رسمیت بشناسد
اتحادیه دانشگاه ها و کالج های انگلیس (UCU)  مشتاقانه منتظر شنیدن مداخله سریع شما در این موضوع جدی است. در همین حال، ما همچنان وضعیت صنفی معلمان در ایران را بطور دقیق دنبال خواهیم کرد
ارادتمند شما
دکتر جو گریدی
دبیر کل

2 thoughts on “نامه ی اتحاديه ی دانشگاه ها و كالج هاى انگليس به مقامات ايران درمحکومیت بازداشت فعالین صنفی معلمان به دلیل برگزاری تجمعات مسالمت آمیز

  1. Pingback: paito HK

  2. Pingback: ทุเรียนเทศ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *