نامه‌ی اتحادیه معلمان سوئد (Lärarförbundet و Lärarnas Riksförbund) به مقامات ايران در محکومیت بازداشت فعالین صنفی معلمان به‌دلیل برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز

فعالان کانون های صنفی معلمان زندانی در ایران را آزاد کنید!

عالیجناب!

ما از طرف اتحادیه معلمان سوئد (Lärarförbundet و Lärarnas Riksförbund) برای شما نامه می‌نویسیم تا دستگیرهای اخیر معلمان در ایران را که تحت قوانین بین‌المللی در فعالیت‌های صلح‌آمیز شرکت داشته‌اند را محکوم کنیم. ما خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها هستیم.

معلمان ایرانی سال‌هاست که خواسته‌های برحق خود را برای شرایط¬کاری مناسب و به رسمیت شناختن حقوق و آزادی‌های اساسی خود به عنوان کارگر و شهروند بیان می‌کنند.

حق تجمع مسالمت‌آمیز و حق تشکل برای همه جوامع از حقوق بنیادین است. دستگیری و بازداشت فعالان اتحادیه‌ای که از این حقوق استفاده می‌کنند، سوءاستفاده آشکار از قدرت است و ناقض کنوانسیون ۸٧ سازمان بین‌المللی کار، در مورد آزادی تشکل و حمایت از حق تشکل، و کنوانسیون ۹۸ سازمان بین‌المللی کار در مورد حق تشکل و جمعی است. حکومت ایران باید مطالبات مردمی مشروع را از طریق مذاکره و دیپلماسی حل کند نه از طریق سرکوب.

در روز اول ماه مه، کارگران در سراسر جهان این روز را جشن می گیرند، در ایران اما ده‌ها معلم به طور غیرقابل توجیهی در شهرهای مختلف دستگیر شده‌اند. در ۱۶ ژوئن، مقامات ایران بار دیگر تجمعات مسالمت آمیز معلمان را سرکوب کردند و تعداد زیادی معلم را هم دستگیر کردند.

اتحادیه‌های معلمان سوئد به ویژه در مورد دستگیری و بازداشت‌های اخیر بسیاری از نمایندگان کانون‌های صنفی معلمان در سراسر کشور نگران هستند. این معلمان متعهد به آموزش و رفاه دانش‌آموزان و دانشجویان نسل بعدی ایرانیان هستند.

ازجمله معلمان دستگیر شده جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی، اسکندر لطفی، رسول بداقی، اصغر امیرزادگان، محمد عالیشوندی، محمدعلی زحمتکش، عبدالرزاق امیری، مهرداد یغمایی، حمید عباسی، غلامرضا غلامی کندازی، هادی صادق زاده، ایرج رهنما، مجید کریمی، مسعود فرهیخته، ایرج انصاری، وحید گودرزی، صلاح آزادی، شعبان محمدی و مسعود نیکخواه هستند (برخی از این معلمان با وثیقه آزاد شده اند، اما تعداد دیگری هم دستکیر شده‌اند).

ما همچنین به درخواست مکرر اتحادیه‌های آموزش و پرورش در سراسر جهان برای آزادی اسماعیل عبدی، دبیر سابق کانون صنفی معلمان تهران که تا سال ۲۰۳۱ با اتهامات ساختگی محکوم شده است، می‌پیوندیم. حبس طولانی مدت و بدرفتاری با وی در زندان به شدت بر سلامت او و خانواده اش تأثیر گذاشته است.

اتحادیه معلمان سوئد از دولت ایران می‌خواهد:

بدون قید و شرط تمام فعالان کانون های صنفی معلمان و کارگران که به دلیل اعتراض به عدم تحقق مطالباتشان دستگیر شده‌اند را آزاد کرده و همه اتهامات علیه آنها را لغو کند

– احترام و حمایت از حقوق و آزادی‌های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش، بدون ترس از مداخله مسئولین؛

– نهادینه کردن گفتگو با نمایندگان تشکل‌های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش در مورد مسائل مربوط به سیاست آموزشی و معلمان؛

به حقوق و حریم خصوصی اعضای خانواده رهبران زندانی احترام گذاشته و امنیت و رفاه آنها را تضمین کنید.

اتحادیه‌های معلمان سوئد مشتاق شنیدن مداخله سریع شما در این موضوع خطیر هستند. درهمین‌حال، ما همچنان به نظارت دقیق بر وضعیت صنفی معلمان در ایران ادامه خواهیم داد.

5 thoughts on “نامه‌ی اتحادیه معلمان سوئد (Lärarförbundet و Lärarnas Riksförbund) به مقامات ايران در محکومیت بازداشت فعالین صنفی معلمان به‌دلیل برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز

 1. Pingback: Henry lever action rifles

 2. Pingback: สมัคร LSM99 ต้องที่ LSM99BET.COM

 3. Pingback: ozemic for sale

 4. Pingback: lottovip

 5. Where to buy authentic rhinocort online

  Excellent blog here! Additionally your web site a lot up fast!
  What host are you the usage of? Can I am getting your associate hyperlink on your
  host? I desire my web site loaded up as quickly as yours lol

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *