صدا و سیما در زندان

صدا و سیما وارد اوین شد. 

اسماعیل عبدی معلم زندانی ، در کنار هم بندیان خود ، در هوا خوری زندان اوین بند 350 سال 1397

دیروز سه شنبه 21 امرداد 1399 گروهی از گزارشگران صدا و سیما برای تهیه گزارشی از آخرین وضعیت کرونا، وارد این زندان شد.
برابر گزارشی که از سایت زیتون منتشر شده است ، این کار صدا و سیما در ارتباط با تحصن 27 تن از زندانیان بند 8 زندان اوین می باشد ، که ازجمله ی آنها ابتلای اسماعیل عبدی (عضو کانون صنفی معلمان) امیرسالار داوری (وکیل دادگستری)، مجید آذرپی و محمد داوودی در این زندان به ویروس کرونا بوده است.

اما دوربین صدا و سیما به جای رفتن به بند هشت زندان اوین که مرکز گسترش این بیماری می باشد. و نزدیک به 40 تن از زندانیان این بند در انجا مبتلا شده اند، راهی بند 4 زندان اوین شده است .

بنا به اخباری که سایت زیتون منتشر کرده است ، زندانیان  بند چهار گفته‌اند که همه ی لوازم  بهداشتی موجود در آن بند را خودشان خریده‌اند. به گفته یکی از زندانیان  این بند قیمت هر ماسک یکبار مصرف در زندان  ۳۵۰۰ تومان و هر ژل کوچک ضد عفونی سی تا چهل هزار تومان فروخته می شود؛ مبلغی که پرداخت آن برای خیلی از زندانی‌ها ممکن نیست.

اگر پول غذا٬ میوه و سایرنیازهای زندانیان را هم به آن بیفزاییم ، مشخص می‌شود که هزینه «حفظ بهداشت و تقویت سیستم دفاعی بدن» در دوران شیوع کرونا هزینه‌های زیادی رو دوش خانواده زندانیان  می‌گذارد ُ که فراهم کردن آن برای همه ی زند انیان ممکن نیست.

این گزارش که هنوز پخش نشده است، مشخص نیست ، آیا پخش خواهد شد ، و اگر پخش شود ، چگونه و به چه میزان در صدا و سیما پخش خواهد شد.

سناریویی که نرگس محمدی آن را باطل کرد

پیش از این یک بار دیگر هم صدا و سیما در اقدامی مشابه پس از انتشار خبر ابتلای نرگس محمدی به بیماری کرونا گزارشی از زندان پخش کرده بود.

اما نرگس محمدی٬ زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر٬ با انتشار روایت دقیق‌تر از آن ماجرا سناریوی نوشته شده توسط صدا و سیما را باطل کرد.

 

 

11 thoughts on “صدا و سیما در زندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.