در چنگ استبداد ، در دام کرونا (وکیل ، معلم ،کارگر )

 

امروز چهارشنبه 22 امرداد 1399 آقایان سلمانی و محمدی معاونین زندان اوین ، به همراه جعفری رئیس بهداری زندان با دلیران مبتلا به کرونا درقرنطینه ی  زندان اوین دیدار داشتند.

سه دلاور اوین : جعفر عظیم زاده، امیرسالار داوودی، اسماعیل عبدی

در این دیدار  آقایان اسماعیل عبدی ( معلم زندانی)  جعفر عظیم زاده (کارگر و رئیس اتحادیه ی آزاد کارگران)  امیرسالار داودی ( وکیل زندانی) و سایر باشندگان در قرنطینه نیز حضور داشتند .
آنان  طی یک گفتگوی تلفنی با سایت شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران  شرایط زندان اوین را وحشتناک توصیف کردند.
آقای جعفرعظیم زاده که چند روز پیش تست کرونای وی از سوی پزشکان زندان مثبت اعلام شده بود گفت:
“سه شنبه 14 امرداد 99 مارا به بیمارستان اعزام کردند، قرنطینه شدیم، از ماتست گرفتند، روز یکشنبه 19 امرداد 99  اعلام کردند که پاسخ تست کرونای شما مثبت است.در پی این تشخیص مارا به بخش بستری بهداری مرکزی منتقل کردند، اما پزشکان امروز 22 / 5 / 99 باردیگر گفتند ،تست شما منفی بوده است، وبهتر است به بند برگردید.
ما فرض را براین گذاشتیم که تا تایخ 19/ 5 به کرونا دچار نشده ایم ، اما 4 روز درکنار عده ای زندگی کرده ایم که خود بهداری اعلام کرده، تست کرونای آنان مثبت بوده است.

ما که تست مان منفی اعلام شده با آنان که تست شان مثبت اعلام شده با هم برسر یک سفر زندگی کرده ایم ، وهیچ کنترلی هم در کار نبوده،احتمال مبتلا شدن ما هم هست.به این خاطر مسئولین بهداری بار دیگر پذیرفتند که ما بایستی به مدت 14 روز دیگر در بهداری بستری باشیم.
جعفر عظیم زاده در ادامه قرنطینه کردن، و تست گرفتن از زندانیان سیاسی را یک بازی امنیتی و خطرناک توصیف کرد.”
آقای امیر سالارداودی وکیل زندانی که به 31 سال زندان محکوم شده است،و تست وی بطور قطعی مثبت اعلام شده در این گفتگو ابراز داشت :

“از دید گاه حقوقی این حق ماست که اگر به کرونا مبتلا هستیم ،یا نیستیم کتبا به ما اعلام بشود .”
ایشان در ادامه یادآور شد ، خواست اصلی ، انسانی و قانونی ما در شرایط کنونی با بودن بیماری خطر ناک کرونا و شرایط نابه سامان بهداشتی که به هیچکدام از پروتکلهای بهداشتی مصوب خود وزارت بهداشت جمهوری اسلامی هیچ توجهی نمی شود  آزادی است.

وی همچنین ادامه داد: ” مشکل ما در زندان ، مدیریت چندگانه ی مسئولین زندان است، از یک طرف ما را در قرنطینه نگهداری می کنند، ازطرف دیگر ماسک به ما نمی دهند، افرادمبتلا بین ما زندگی می کنند.”

یاد آوری می شود که زندانیان و خانواده های آنان هم اکنون به شدت نگران هستند. زیرا شواهد نشان می دهد، مسئولین هیچ توجهی به جان زندانیان ندارند.

زندانیان براین باور هستند که علت گسترش بیماری کرونا در میان زندانیان بی توجهی و بی مسئولیتی ، قاضی ناظربرزندان دادستان و سایر مسئولین زندان است ، بی توجهی به فاصله گذاری در زندان ، نبود لوازم بهداشتی ، تراکم بالای زندان از دیگر علتهای گسترش بیماری کرونا است.

 

414 thoughts on “در چنگ استبداد ، در دام کرونا (وکیل ، معلم ،کارگر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.