بیانیه ی کانون قزوین / برای دانش آموزان

🔴 #بیانیه_کانون_صنفی_فرهنگیان_استان_قزوین در محکومیت برخوردهای غیرقانونی با تجمعات دانش آموزی

شکست حرمت علم و دانش وری
چرا پر شده در وطن خودسری

هنگامی که مدارا و فرهنگ، مغلوب اسب چموش خشونت می شود بی تردید هر اعتراض مدنی تحمل نمی شود و سرکوب ابزاری می شود برای خاموش کردن هر آنچه باید.

در روزهای اخیر ادارات آموزش پرورش استان ها و شهرهای مختلف شاهد تجمعات دانش آموزی در اعتراض به برگزاری امتحانات حضوری در ایام همه گیری بیماری کرونا بود.
اعتراضات مسالمت آمیزی که انتظار می رفت تمرینی بر مشق مدنیت باشد و این هم صدایی ها گامی باشد برای ورود به دنیای شهروندی؛ اما قهر نظامیان مجال نداد و حریم آموزش لگدمال پوتین اغیار گردید. بعضی از تجمعات به خشونت کشیده شد و گروهی از دانش آموزان مورد هجمه قرار گرفتند.

سوال این جاست آیا نمی شد با ورود مسئولین آموزش و پرورش و با استفاده از تجربیات مدیران و معلمان این دانش آموزان راهکارهای لازم اندیشیده می شد تا ساحت آموزش و پرورش این چنین آلوده سیاست نمی گردید و دانش آموز در خانه خود مورد تعرض قرار نمی گرفت؟
آیا نمی شد این تجمعات را به کلاس آموزش گفتمان متقابل بدل کرد تا نوجوانان بیاموزند جامعه عرصه آزمون آموخته هاست؟ بی تردید سوال های بسیاری را می توان مطرح کرد؛ اما هر آنچه رفت تدبیر و منطق نداشت و نتیجه ای جز باز تولید خشم به همراه نخواهد داشت و به یقین تسری این رفتارها به جامعه آسیب زا خواهد بود و موجب گسترش فرهنگ تقابل عاری از تعقل خواهد شد.

کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین برخورد با تجمعات دانش آموزی را به شدت محکوم کرده و خواهان دلجویی مقصران و عاملان این رفتارهای غیر قانونی از دانش آموزان آسیب دیده و برخورد با مسببین این بی قانونی هاست.

کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.