بیانیه ی کانون الیگودرز / در باره ی دانش آموزان

بیانیه کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز در محکومیت برخورد خشونت بار نیروی انتظامی با دانش آموزان

دانش آموزان عزیز ، والدین محترم و همکاران گرامی
✅ هفته گذشته در بعضی شهرستان ها دانش آموزان به صورت کاملا مدنی، تجمعات اعتراضی داشتند که خواسته آن ها لغو امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم بود .

✅ متاسفانه نیروی انتظامی بنا به روال همیشگی در اینگونه موارد در تعدادی از شهرستان ها، برخورد خشونت آمیز با دانش آموزان داشت .

✅ با توجه به اینکه تجمع و راهپیمایی طبق قانون اساسی حق مسلم همه اقشار جامعه برای طرح خواسته هاست و وزارت کشور موظف است امنیت تجمع کنندگان را تامین نماید، کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز این اقدام نیروی انتظامی را شدیداً محکوم می نماید و از وزارت کشور درخواست می کنیم، موضوع، مورد بررسی قرار گرفته و نیروی انتظامی پاسخگوی اقدام غیر قانونی خود باشد .

✅ از وزارت آموزش و پرورش موکداً می‌خواهیم با شنیدن صدای بحق دانش‌آموزان نگران و معترض، با تعامل و عقلانیت، زمینه برگزاری آزمون های حضوری را به نحوی تأمين کند که سلامت فرزندان این سرزمین حفظ شود.
در این راستا می توان اولویت را به درسهای تخصصی هر رشته داد و همچنین تعداد سوالات طراحی شده کمتر شود تا زمان کمتری برای آزمون نیاز باشد و با افزایش قابل ملاحظه حوزه‌های امتحانی تراکم دانش‌‌آموزان در محل اجرای آزمون بسیار کاهش یابد.

کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز
۱۴۰۰/۲/۱۸

https://t.me/kashowra

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.