بیانیه ی کانون اسلامشهر / برای دانش آموزان

⛔️سرکوب دانش آموزان و بیانیه ی کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

✅ هموطنان ارجمند ، با توجه به اصل 27 قانون اساسی در خصوص آزادی برگزاری تجمعات و اعتراضات ، کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ضمن حمایت از خواسته های به حق دانش آموزان کشور در مخالفت با برگزاری حضوری امتحانات پایان سال تحصیلی پایه های نهم و دوازدهم، رفتار ناشایست و یورش نیروهای خودسر و نظامی را ،که به ضرب و شتم و دستگیری دانش آموزان معترض، در برخی شهرهای کشور ازجمله قزوین ، یزد، فولادشهر و دیگر شهرهای ایران انجامید ، قاطعانه محکوم می نماید.

✅ بی گمان یکی از سرمایه های مهم هر کشوری نیروی انسانی، بویژه دانش آموزان خلاق، شجاع و شفاف آن جامعه است.

✅ از این رو شایسته است، معلمان از مطالبات دانش آموزان حمایت کرده ، و شرایط تربیت انسان هایی شجاع و مطالبه گر و خردورز را ، برای آینده ای روشن فراهم نمایند.

❇️ همه ی ما به خوبی می دانیم که کشور در موج چهارم کرونا قرار دارد. وضعیت مرگ و میر ناشی از این موج بیداد میکند، و روزانه صدهاشهروندرابکام مرگ می کشد.

✳️ اکنون با توجه به نبود واکسن معتبر، و نبود کمترین امکانات بهداشتی در مدارس، بیم آن می رود که باحضوری برگزار شدن امتحانات، میزان ابتلاء به بیماری کرونا دو چندان شود ، و سلامتی بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آنان به خطر بیفتد.

✅ کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر ضمن محکوم کردن برخورد خشن نیروهای خودسر و امنیتی که زمینه ساز گسترش هرچه بیشتر ادبیات خشونت در جامعه بویژه در بین جوانان و نوجوانان خواهد شد ، به دانش آموزان عزیز و خانواده‌های آنها حق می دهد که نگران سلامت خود و جامعه باشند.

❗️یاد آوری می شود حاکمیت موظف است، افزون بر تن دادن به خواسته های به حق دانش آموزان، شرایط آموزش و پرورش رایگان و باکیفیت را طبق اصل 30 قانون اساسی که دهها سال است ، عملا زیر پا گذاشته شده ، احیا کند، و دربرگزاری آزمون حضوری و توجه به سلامت دانش آموزان تجدید نظر نماید.

” کجروان با راستان در کینه اند.
زشت رویان ، دشمن آینه اند.”

کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر
18 اردیبهشت 1400

2 thoughts on “بیانیه ی کانون اسلامشهر / برای دانش آموزان

  1. zovrelioptor

    Thank you a lot for sharing this with all of us you actually recognise what you are talking approximately! Bookmarked. Kindly additionally talk over with my web site =). We may have a hyperlink alternate arrangement between us!

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.