بیانیه ی شورای هماهنگی در محکومیت انتقال اسماعیل عبدی

به نام خداوند جان و خرد

✳️معلمان شریف، مردم فرهنگ مدار ایران:

اسماعیل عبدی فعال صنفی شناخته شده، معلم و مربی بین الملی شطرنج دوران محکومیت ۵ ساله اش در اردیبهشت ۹۹ به پایان رسیده و همه برای آزادی وی لحظه شماری می کنند .

اما مقامات قضایی به بهانه های واهی و دروغین 10 سال دیگر وی را به زندان محکوم کرده اند.

✅متاسفانه هر روز محدودیتهای بیشتری را به او وخانواده اش تحمیل می کنند، در روزهای اخیر مسئولین بند ۸ زندان اوین به بهانه های واهی و دروغین، اسماعیل عبدی را در گام نخست برای محدود کردن به بند ۶ منتقل کردند و در گام دیگر راه های تماس او را با خانواده بستند.

✅بر پایه ی اخبار موثق،اسماعیل عبدی در اعتراض به جابه جایی بی دلیل و اتهامات بی اساس و محدودیت های به وجود آمده، از روز یکشنبه ۱۷ اسفند 99 دست به اعتصاب غذا زده است.

✅شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران انتظار دارد مقامات قضایی ایران در آستانه ی سال نو بیش از این خانواده و جامعه ی معلمان را نگران نکنند و با رفتارهای نسنجیده و غیر قانونی، ظلمی مضاعف را بر اسماعیل عبدی که پیش از این ۵ سال را در زندان سپری نموده،روا ندارند.

✅بدیهی ست که شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ، قوه ی قضائیه، دادستان تهران، رئیس زندان، قاضی ناظر بر زندان ، بازجوها، قاضی پرونده ومسئولین دایره ی نظارت بررفتار زندانیان سیاسی را مسئول هرگونه عواقب احتمالی اعتصاب غذای اسماعیل عبدی دانسته، انتظار دارد بیش از این در حق این معلم فرهیخته و خانواده اش ظلم روا ندارند و در آستانه سال نو شرایط آزادی او را فراهم آورند.

⛔️همچنین یادآوری می شود ، درصورت ادامه ی این روند ، شورای هماهنگی سکوت نخواهد کرد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران 19 اسفند 99

 

2 thoughts on “بیانیه ی شورای هماهنگی در محکومیت انتقال اسماعیل عبدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.