بیانیه انجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت بازداشت محمد تقی فلاحی

امروز چهارشنبه ۲۹ دیماه ۱۴۰۰ محمد تقی فلاحی دبیر کانون صنفی معلمان تهران در منزل خود بازداشت و برای تحمل ۶ ماه حبس تعزیری به زندان اوین منتقل شد.

در شرایطی که لایحه رتبه بندی به صورت ناقص و غیر قابل قبول فرهنگیان در مجلس تصویب شد اما شورای نگهبان حتی حاضر به تایید این لایحه نیم بند هم نشد و قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون همسان سازی همچنان مورد بی توجهی قانون‌گذاران قرار گرفته و تجمعات قانونی معلمان در اعتراض به همین شرایط اسفبار مورد هجوم نیروهای انتظامی و امنیتی قرار می گیرد، در چنین شرایطی ضابطان قضایی با دستگیری قانونمندترین و آرام ترین فعال صنفی کشور در منزل ایشان قصد دارند تا پازل فشار بر فعالان و دهن کجی به جامعه معلمین را کامل کنند.

بازداشت محمد تقی فلاحی به این شکل نه تنها برای چندمین بار نشان داد که هیچ اراده ای در ارکان حاکمیت برای حل مشکلات معلمان وجود ندارد بلکه حاکمیت با پافشاری بر راه حل فشار و تهدید، قصد سرکوب فعالان صنفی و ایجاد رعب و وحشت در بدنه جامعه معلمین را دارد؛ راه حل تکراری و بی نتیجه ای که بارها آزموده شده است.

انجمن صنفی معلمان فارس ضمن محکومیت بازداشت محمد تقی فلاحی اعلام می دارد که این بازداشت ها نمی تواند کمترین خدشه ای به اراده فعالان در پیگیری خواسته های قانونی آنها وارد کند. بنابراین حاکمیت راهی جز بازگشت به مسیر قانونی و پاسخگویی به مطالبات معلمان ندارد.

#انجمن_صنفی_معلمان_فارس

1 thought on “بیانیه انجمن صنفی معلمان فارس در محکومیت بازداشت محمد تقی فلاحی

  1. gralion torile

    Greetings! Very helpful advice on this article! It is the little changes that make the biggest changes. Thanks a lot for sharing!

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.