اعتصاب مدارس سنندج (گزارشی از وضعیت مدارس سنندج در روز سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱)

اعتصاب مدارس سنندج
(گزارشی از وضعیت مدارس سنندج در روز سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱)

در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان ایران، و به نشانه همراهی با ملت بیدار و به‌پا خواسته ایران و همراهی و همدلی با خانواده #ژینا امینی، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، مردم مظلوم و بی‌دفاع بلوچستان و خانوادەهای عزیزی که فرزندان آنها در اعتراضات اخیر شهید یا مجروح شده است؛ اکثر مدارس سنندج دست به اعتصاب زدند و معلمان از رفتن به کلاس خودداری نمودند.
البته از مدتها قبل‌تر و به ویژه با انتشار فراخوان شورای هماهنگی، نهادهای امنیتی، حراست و مزدوران حکومتی در اداره آموزش و پرورش به شیوه‌های گوناگون شروع به ارعاب و تهدید معلمان و مدیران مدارس نمودند و حتی از سرِ درماندگی و استیصال بخشنامه‌ای صادر نمودند که در آن شورای هماهنگی را منتسب به ضدانقلاب نموده و هرگونه همراهی یا تبعیت از فراخوان‌های شورا را جرم و مستوجب مجازات قلمداد نمودند.

ترافیک تماس‌ها و احضارها در برخی مدارس به حدی بود که انتظار کمترین همراهی نمی‌رفت اما با وجود همه این دست‌ و پازدن‌های نیروهای امنیتی، اعتصاب به نحو بسیار خوبی برگزار شد و مدرسه جدی‌تر از همیشه حضور و همراهی خود را با ملت به اثبات رساند و معلمان و دانش‌آموزان نشان دادند که به رسالت و مسولیت حساس خود آگاه هستند و برای هر اقدامی که به دفع شرّ و ظلم از مملکت و نجات مردم بینجامد آمادگی دارند و اجازه نخواهند داد دست ستمگران قاتل و جنایت‌پیشه بیش از این به خون مردم بی‌گناه آلوده شود.

اعتصاب امروز فضای گفتگو و همدلی بسیار خوبی در مدارس ایجاد کرد. اگر در مدرسه‌ای اندک محافظه‌کاری و احتیاطی از سوی مدیران یا برخی همکاران مشاهده می‌شد همکاران پیشرو با استدلال و تبیین اوضاع حساس کنونی آنها را قانع به همراهی می‌کردند. در اکثر مدارس معلمان در راهروها و حیاط مدرسه با دانش‌آموزان بحث گروهی تشکیل دادند و در خصوص وضعیت مملکت و ضرورت چنین حرکت‌هایی تبادل‌نظر می‌کردند. دستاورد چنین اقداماتی _که شاید از مدتها پیشتر هم شروع شده_ این بوده که بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس شعارهای انقلابی سر می‌دهند و با هم سرود آزادی می‌سُرایند.
امروز مدرسه‌ای در کردستان یافت نمی‌شود که دانش‌آموزانش شعارها را بلد نباشند و با هم در مدرسه و خیابان زمزمه نکنند. این همخوانی‌ها حتی به مدارس روستایی هم سرایت کرده و از دل درّه‌ها، باغها و کوههای کردستان هم سرود آزادی و آزادگی به کائنات مخابره می‌شود.
به طور کلی در شهر و روستای کردستان، در خیابان و مدرسه و حتی در تاکسی‌ و مینی‌بوس‌ مدارس دختران مقنعه از سر برداشته و همصدا با پسران فریاد می‌زنند:
#ژن_ژیان_ئازادی
#زن_زندگی_آزادی

#قیام_ژینا
#مهسا_امینی
#زن_زندگی_آزادی
#ژینا_امینی
#ژن_ژیان_ئازادی

🔹🔹🔹

لطفا عضو کانال شورا شوید و کانال را به دانش‌آموزان، اولیا و همکاران معرفی نمایید 👇👇👇

🆔 @kashowra

دریافت اخبار از طریق آیدی زیر 👇👇👇

@kashowranews

6 thoughts on “اعتصاب مدارس سنندج (گزارشی از وضعیت مدارس سنندج در روز سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱)

 1. zmozero teriloren

  Hi, i feel that i saw you visited my website thus i got here to “go back the want”.I am trying to to find issues to enhance my site!I guess its adequate to make use of a few of your ideas!!

  Reply
 2. safetoto

  I’m writing on this topic these days, safetoto, but I have stopped writing because there is no reference material. Then I accidentally found your article. I can refer to a variety of materials, so I think the work I was preparing will work! Thank you for your efforts.

  Reply
 3. baccaratsite

  From some point on, I am preparing to build my site while browsing various sites. It is now somewhat completed. If you are interested, please come to play with baccaratsite !!

  Reply
 4. Ada

  Hello, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Firefox, it looks fine but when opening in Internet
  Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, very good blog!

  Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *