اسماعیل عبدی پنجه در پنجه ی کرونا

 

چهار روز پیش 17  امرداد 99 جمعه ، 12 تن از زندانیان بند 8 زندان اوین از جمله اسماعیل عبدی و متین آذر پی برای آزمایش کرونا راهی بیمارستان زندان اوین شدند، که تست همه ی آنان مثبت اعلام شد.
آنان می گویند دچار بی حالی، کم اشتهایی ، تنگی نفس، شده ، حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند.

اسماعیل عبدی معلم زندانی

آنان هم اکنون در بیمارستان زندان اوین در قرنطینه به سر می برند، اما این قرنطینه هیچ کدام از پروتکلهای بهداشتی در آن رعایت نمی شود، رفت وآمد بسیار زیاد است ، 12 نفر از بیماران در یک اتاق بستری هستند، هیچگونه امکانات درمانی ندارند.
پس از آنکه این 12 نفر راهی بیمارستان شده اند، 27 نفردیگر از بند 8 ابراز ناراحتی کرده اند، اما مسئولین زندان از بردن آنان به بیمارستان خودداری کرده اند، و چشم به راه ابلاغ رئیس زندان و قاضی ناظر برزندان بوده اند.
شب هنگام یکی از این 27 تن به شدت ناراحت بوده و توانایی نفس کشیدن را از دست داده است، اما متاسفانه مسئولین بند 8 به جای فرستادن وی به بیمارستان او را در محوطه ی زندان به حال خودرها کرده اند.
همین موضوع فردای آنروز زمینه ی تجمع زندانیان در جلوی افسرنگهبانی را فراهم ساخته .در نهایت مسئولین زندان مجبور بهاعزام آنان به بیمارستان زندان اوین شده اند.
هم اکنون این 27 تن و 12 تن دیگر که از پیش راهی بیمارستان زندان شه بودند در بدترین شرایط کنار هم بدون دارو و لوازم بهداشتی نگهداری می شوند.

مادر ، پدر و همسر اسماعیل عبدی چندین روز است ، پشت درهای بسته ی دادسرای اوین پیگیر اعزام وی به بیمارستانهای سطح شهر هستند .
شاهدان عینی می گویند مادر اسماعیل عبدی، در حین گفتگو با شخصی به نام محمدی ، معاون آقای وزیری قاضی ناظر برزندان جویای حال فرزندش شده و از وضعیت جسمی اسماعیل پرسیده است، اما این شخص مسئول در پاسخ مادر اسماعیل به وی گفته است ، “اسماعیل هنوز مردنی نیست .”
مادر اسماعیل با شنیدن این جمله از زبان معاون قاضی ناظر بر زندان به شدت متحول شده که بوسیله پدر اسماعیل کنترل شده است.
نشانی سایت شورای هماهنگی :
www.hamahangi.org
لینک کانال شورای هماهنگی

https://t.me/kashowra

2 thoughts on “اسماعیل عبدی پنجه در پنجه ی کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *